top of page

TH&İDİL

0

YIL

TH&İDİL 1987 yılında firma ortaklarının farklı tasarım disiplinlerindeki birikimlerini bir araya getirip, geniş bir alanda hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Böylece imar planı, kentsel tasarım ve mimari ölçeklerde tasarım ve müşavirlik hizmetleri veren, ülkemizdeki ilk firmalardan biri olarak ortaya çıkmıştır.

TH&İDİL tasarıma bütüncül bir anlayışla yaklaşmakta ve konuları “planlama, kentsel tasarım, mimari projelendirme, yapı denetimi” ölçeklerinde ele almaktadır.  Rasyonel anlayış ve modern düşünceye bağlılığın yanı sıra araştırma, ekonomi, biçimsel zenginlik ve yenilikçi yaklaşımlar TH&İDİL’in tasarım çerçevesini oluşturmaktadır.

Yarışmalar firmanın çalışma alanında önemli bir yer tutmaktadır. 200’ün üzerinde yarışmaya katılımı ile; 16’sı birincilik olmak üzere 100’ün üzerinde ödül kazanılmıştır. Bu süreç TH&İDİL’e çeşitli konu ve ölçeklerde araştırma olanağı ve deneyim sağlamıştır. TH&İDİL, mimari üretimi salt proje hizmeti olarak görmemekte, nitelikli yapı ve bağlam elde etmeyi hedeflemektedir.

DSC_0010.JPG

Baran İdil

Kurucu Ortak

Y. Mimar, Şehir Plancısı

1934-2019

EKİP
tamer_basbug.jpg

Tamer Başbuğ

Kurucu Ortak

Mimar

Hasan-Ozbay.jpg

Hasan Özbay

Kurucu Ortak

Y. Mimar

asli_ozbay.jpg

Şirket Ortağı

Y. Mimar, Koruma Uzmanı

baris_caliskan.JPG

Berkay Barış Çalışkan

Y. Mimar

gul_zerecan.JPG

Gül Zerecan Işık

Finansal Yönetici

su_sarihan.JPG

S. Su Sarıhan Güven

Y. Mimar

busra_oncul.JPG

Büşra Öncül

Y. Mimar

bottom of page